Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Týden hudby

Vysoké Mýto

  • Skyline
  • AG Flek
  • minus123minut
  • J.A.R.
  • Pekař
Dnes je čtvrtek 30.3.2023

Pondělí 25. 8.

19:00 Guy G (rap/Česká Třebová) + DJ sety

20:30 VLADIMIR 518 BAND

Úterý 26. 8. 

19:00 Do Větru (folk/Svitavy)

20:30 ENERGIT

Středa 27. 8.

19:00 NIL (rock/Česká Třebová)

20:30 KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS

Čtvrtek 28. 8.

19:00 Cestárium (folk/Polička)

20:30 IVAN HLAS TRIO

Pátek 29. 8.

19:00 Mother´s Angels - Uplugged (rock/Litomyšl)

20:30 ZRNÍ

„Vladimir 518, Zrní, Ivan Hlas, Kamil Střihavka a další na Týdnu hudby v Mýtě“

 

 

Vysoké Mýto, Amfiteátr M-klubu – 25. - 29. 8. 2014 – na poslední srpnový týden připravilo město Vysoké Mýto a M-klub tradiční hudební festival Týden hudby 2014. Letos se jedná již o patnáctý ročník populární kulturní akce a nejen lidé z Vysokého Mýta se mohou těšit na špičkové muzikanty české hudební scény. Mezi těmi nejzvučnějšími jmény můžeme uvést Zrní, Vladimir 518 Band, Ivan Hlas Trio, Energit nebo Kamila Střihavku s Leaders. Před těmito hvězdami vystoupí regionální kapely.

První večer bude věnován rapu a vystoupí Vladimir 518 Band. Jméno, které je v českém rapu opravdovým pojmem je Vladimir 518. Ten, za přispění skvělého live bandu, v němž se objevují hráči Adam Koller a Matěj Havlíček, předvede svou aktuální desku Idiot.


Web: www.facebook.com/Vladimir518Praha

Wikipedia: Vladimir 518

Druhý večer ozdobí česká jazz rocková legenda Energit. Kapelu tvoří: Luboš Andršt - kytara, Jiří Zelenka - bicí, Guma Kulhánek - basa, Jan Holeček - klávesy, zpěv. To jsou dozajista jména, která mluví sama za sebe. Energit vystupoval především v 70. letech 20. století. Skupina vznikla počátkem roku 1973 a sešli se v ní Luboš Andršt - kytara, Ivan Khunt - zpěv, Jaroslav Erno Šedivý - bicí a Vladimír Padrůněk - baskytara. Nyní skupina vystupuje v obnovené sestavě a můžete se těšit na pořádnou dávku energie!

 

Web: www.lubosandrst.cz

Wikipedia: Energit

Ve středu 27. srpna vystoupí jeden z nejlepších tuzemských zpěváků Kamil Střihavka se svou kapelou Leaders. Skupina Leaders vznikla v roce 2007 a nyní působí ve složení: bicí - Lukáš Pavlík, basa - Martin Ivan, kytara - Petr Henych, klávesy - Štěpán Eliáš, b.vocal - Tereza Hálová, b.vocal - Tereza Rajnincová. Těšit se můžete na hity jako: Země vzdálená, Woodoo, Kovboj z Teplic a další.


Web: www.strihavka.cz

Wikipedia: Kamil Střihavka

 

Hvězdou čtvrtečního večera bude Ivan Hlas, který se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, z nichž mnohé doslova zlidověly, jako například Malagelo, Karlín, Aranka umí hula hop, Miláčku, vrať se. V současnosti vystupuje s kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou.

 

Web: www.ivanhlas.cz

Wikipedia: Ivan Hlas

Vrcholem Týdne hudby 2014 bude koncert jedné z nejpopulárnějších skupin české alternativní scény, kapely Zrní. Kladenští Zrní jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Na české scéně jsou naprostým originálem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli, i rychlými pohyby strojů. Jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Ze Zrní na podiu sálá ohromná chuť hrát a zvát do svého osobitého světa. Zpívají česky.

 

Web: www.zrni.cz

Wikipedia: Zrní