Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Týden hudby

Vysoké Mýto

  • Michal Pavlíček Trio
  • Ranger - Plavci
  • Annet X
  • Dark Gamballe
  • Wohnout
Dnes je středa 22.5.2024

starší

Už po osmnácté ožije náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě  hudebním festivalem Týdnem hudby. Koná se na konci prázdnin od pondělí 21. srpna do pátku 25. srpna. Vystoupí na něm špičkoví muzikanti české hudební scény MYDY RABYCAD, Vladimír Mišík & ETC…, Dukla Vozovna, Klara & The Pop a také Žalman a spol. Před nimi zahrají regionální kapely. „V pondělí vystoupí výborný DJ Mackie Messer, který představí historii swingu, až po moderní electro swing. Další den instrumentální skupina Lucky Joke z Litomyšle a ve středu litomyšlská formace Upside Down před pardubickou Duklou Vozovnou. Předskokanem čtvrteční Klara & The Pop budou výborní The Shookies, kteří jsou rodáci z Vysokého Mýta. V pátek se představí hned dvě kapely. Zahrají nejprve Do Větru ze Svitav a po nich vystoupí vynikající skupina Marien z Pardubic,“ řekl dramaturg festivalu Vojta Sedláček.

Týden hudby 2016 & Ekompilace / Vysoké Mýto

 

 

„Tata Bojs, Zrní, Nezmaři, Krucipüsk a další na Týdnu hudby v Mejtě.“

 

 

Vysoké Mýto, nám. Přemysla Otakara II. – 22. - 27. 8. 2016 / Na poslední srpnový týden připravilo město Vysoké Mýto a M-klub tradiční hudební festival Týden hudby 2016. Letos se jedná již o sedmnáctý ročník populární kulturní akce a nejen lidé z Vysokého Mýta se mohou těšit na špičkové muzikanty české hudební scény. Mezi těmi nejzvučnějšími jmény můžeme uvést Timudej, Nezmary, O5 & Radeček, Krucipüsk, AC/DC Czech Revival, Zrní a Tata Bojs. Zásadní inovací letošního Týdne hudby je spojení s ekologickým projektem Ekompilace, díky kterému se festival rozroste o sobotní program se zvučnými jmény. Ekompilace je koncertní turné na podporu třídění odpadu a nadějných hudebních skupin

Nedílnou součástí akce je podpora regionálních kapel. Při každém z večerů se představí mladá skupina v roli předskokana velké hvězdy. V pondělí to budou Los Hongos ze Svitav. Další den zahrají choceňští Kamarádi před Nezmary. Ve středu vystoupí domácí formace Neeasi před O5 & Radeček. Předskokanem čtvrtečního Krucipüsku budou výborní The Complication z Jablonného nad Orlicí. V pátek se představí hned dvě kapely. Zahrají nejprve Citizen37 z České Třebové a po nich vystoupí skupina Stepující Samožrout, která nově počeštila svůj název i texty písní. Hned několik mladých skupin představí sobotní projekt Ekompilace. Těšit se můžeme třeba na Ben Dover, No Distance Paradise nebo na Davida Stypka & Bandjeez.

 

Pondělí 24.8.
19:00 - 20:00 Sabrage
20:30 - 22:00 Michal Hrůza a KAPELA HRŮZY

úterý 25.8.
19:00 - 20:00 Biorchestr
20:30 - 22:00 Čankišou 

středa 26.8.
19:00 - 20:00 Taipan
20:30 - 22:00 Nová Růže (Ota Baláž, Vilém Čok, František Hönig, Petr Roškaňuk)

čtvrtek 27.8.
19:00 - 20:00 Tichonov
20:30 - 22:00 Please The Trees 

pátek 28.8.
19:00 - 20:00 Most Wonky
20:00 – 21:00 Doctor Victor
21:30 - 23:00 Lord Bishop Rocks (USA)

„Vladimir 518, Zrní, Ivan Hlas, Kamil Střihavka a další na Týdnu hudby v Mýtě“

 

 

Vysoké Mýto, Amfiteátr M-klubu – 25. - 29. 8. 2014 – na poslední srpnový týden připravilo město Vysoké Mýto a M-klub tradiční hudební festival Týden hudby 2014. Letos se jedná již o patnáctý ročník populární kulturní akce a nejen lidé z Vysokého Mýta se mohou těšit na špičkové muzikanty české hudební scény. Mezi těmi nejzvučnějšími jmény můžeme uvést Zrní, Vladimir 518 Band, Ivan Hlas Trio, Energit nebo Kamila Střihavku s Leaders. Před těmito hvězdami vystoupí regionální kapely.

Pondělí 25. 8.

19:00 Guy G (rap/Česká Třebová) + DJ sety

20:30 VLADIMIR 518 BAND

Úterý 26. 8. 

19:00 Do Větru (folk/Svitavy)

20:30 ENERGIT

Středa 27. 8.

19:00 NIL (rock/Česká Třebová)

20:30 KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS

Čtvrtek 28. 8.

19:00 Cestárium (folk/Polička)

20:30 IVAN HLAS TRIO

Pátek 29. 8.

19:00 Mother´s Angels - Uplugged (rock/Litomyšl)

20:30 ZRNÍ

Vrcholem Týdne hudby 2014 bude koncert jedné z nejpopulárnějších skupin české alternativní scény, kapely Zrní. Kladenští Zrní jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Na české scéně jsou naprostým originálem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli, i rychlými pohyby strojů. Jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Ze Zrní na podiu sálá ohromná chuť hrát a zvát do svého osobitého světa. Zpívají česky.

 

Web: www.zrni.cz

Wikipedia: Zrní

Hvězdou čtvrtečního večera bude Ivan Hlas, který se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, z nichž mnohé doslova zlidověly, jako například Malagelo, Karlín, Aranka umí hula hop, Miláčku, vrať se. V současnosti vystupuje s kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou.

 

Web: www.ivanhlas.cz

Wikipedia: Ivan Hlas

Ve středu 27. srpna vystoupí jeden z nejlepších tuzemských zpěváků Kamil Střihavka se svou kapelou Leaders. Skupina Leaders vznikla v roce 2007 a nyní působí ve složení: bicí - Lukáš Pavlík, basa - Martin Ivan, kytara - Petr Henych, klávesy - Štěpán Eliáš, b.vocal - Tereza Hálová, b.vocal - Tereza Rajnincová. Těšit se můžete na hity jako: Země vzdálená, Woodoo, Kovboj z Teplic a další.


Web: www.strihavka.cz

Wikipedia: Kamil Střihavka

 

Druhý večer ozdobí česká jazz rocková legenda Energit. Kapelu tvoří: Luboš Andršt - kytara, Jiří Zelenka - bicí, Guma Kulhánek - basa, Jan Holeček - klávesy, zpěv. To jsou dozajista jména, která mluví sama za sebe. Energit vystupoval především v 70. letech 20. století. Skupina vznikla počátkem roku 1973 a sešli se v ní Luboš Andršt - kytara, Ivan Khunt - zpěv, Jaroslav Erno Šedivý - bicí a Vladimír Padrůněk - baskytara. Nyní skupina vystupuje v obnovené sestavě a můžete se těšit na pořádnou dávku energie!

 

Web: www.lubosandrst.cz

Wikipedia: Energit

První večer bude věnován rapu a vystoupí Vladimir 518 Band. Jméno, které je v českém rapu opravdovým pojmem je Vladimir 518. Ten, za přispění skvělého live bandu, v němž se objevují hráči Adam Koller a Matěj Havlíček, předvede svou aktuální desku Idiot.


Web: www.facebook.com/Vladimir518Praha

Wikipedia: Vladimir 518

pragoPrago Union je pražská hip-hopová skupina, jejíž nejvýraznější osobností je Kato, dříve člen Chaozzu. V současnosti působí kapela ve složení Kato a DJ Maro z kapely Gambrz Reprs. Prago Union vydali čtyři studiová alba - v roce 2005 HDP (Hrubej domácí produkt), v roce 2010 Dezorient Express, V barvách (2011) a novinka, která vyšla v červnu 2013 Vážná hudba. Na Týdnu hudby je můžete vidět ve spojení se živou kapelou Champion soud livě band.

Web: www.pragounion.cz & http://www.championsound.cz/.

 

baner TYDEN HUDBY 2013Pondělí 26. 8.

19:00 Trilobajt

20:30 POUTNÍCI

Úterý 27. 8. 

19:00 Chlapi z práce s.r.o.

20:30 VILÉM ČOK & BYPASS

Středa 28. 8.

19:00 The Shookies

20:30 STEVE WALSH TRIO (USA)

Čtvrtek 29. 8.

19:00 Ugandan Dancers

20:30 STO ZVÍŘAT

Pátek 30. 8.

19:00 DJ sety

20:30 PRAGO UNION & Champion Sound Livě Band

Sto zviratSto zvířat se řadí mezi přední české klubové kapely, které položily základy stylů ska a rocksteady v České republice. Kapela Sto zvířat vznikla v roce 1990 v Praze ze studentského rock´n´roll bandu Matěj Čech jako projekt Jana Kaliny  (zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. V současné době mají nakontě 9 studiových alb, to nejnovější nase název "Hraju na klavír v bordelu."

Web: www.stozvirat.cz.

 

Steve WalshAmerický kytarista, skladatel a producent Steve Walsh natočil své sólové album v Čechách za účasti místních hudebníků, jimiž jsou Jan Kořínek (hammond), Tomáš Liška (kontrabas) a Daniel Šoltis (bicí).

Během koncertních vystoupení kapela mistrně balancuje mezi jazzem a blues, ale zabrousí i do rocku či amerického country. 

Web: Steve Walsh.

Vilém ČokV roce 1978 založil pražské punkové trio Zikkurat, než v únoru 1981 uskutečnil svůj životní přestup do Pražského výběru. Po jeho zákazu v roce 1983 hrál se skupinou Moped. V roce 1986 zase začal koncertovat s Výběrem a byl hostujícím zpěvákem a baskytaristou skupiny Stromboli, kterou založil Michal Pavlíček. Na konci 80. let založil skupinu Nová růže, po jejím rozpadu následně skupinu Delirium tremens. V roce 2013 začal opět koncertovat Pražský výběr. Kromě toho zpívá se svou novou skupinou Bypass. Web: www.vilemcok.com.

PoutníciSkupina Poutníci je známá svým osobitým přístupem ke známým písním ve stylu bluegrassu a country a také svými vlastními skladbami, které přesáhly rámec těchto stylů a některé z nich u nás, dá se říct, již zlidověly.

Web: www.poutnici.cz.